Anti-Aging Bakımla Zamana Dur De

26 Kasım 2019
Anti-Aging Bakımla Zamana Dur De

Doğal yaşlanma etkisiyle birlikte cildin temel yapıtaşlarından biri olan kolajen seviyesi düşüyor. 25 yaşından itibaren ciltteki bu etkileri azaltmak için kadınlar, anti aging bakıma başlıyor. Siz de cildinizdeki yaşlanma etkilerine karşı bakımı nitelikli hale getirmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Bakımın Püf Noktaları Nelerdir?

Kimse cildinde zamanla gelen sorunlarla yüzleşmek istemez. Doğru yaş almakla birlikte cildinizde bu etkileri minimum görmenizde olası. Nasıl mı? Tabii ki doğru cilt bakımı yaparak ve bir nevi kurallara uyarak. Hadi gelin bu püf noktalara birlikte göz atalım.

Cilt Temizliğini Aksatmayın

Cilt temizliği, günlük bakımın rutinlerinden biridir. Cildinizin günlük temizlik ihtiyacını da karşılayan cilt temizliği ile gözenekleriniz arınır, cildiniz ferah bir etkiye ulaşır. So Bio Etic Organik Argan Anti-Aging Yaşlanma Karşıtı Misel Su, cildi temizler ve cildi yaşlanma etkisinden korumaya çalışır. Karma, yağlı, hassas, normal ve kuru ciltler için uygundur. Günlük cilt temizliğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cildinizi Her Gün Nemlendirin

Nemini kaybetmiş ciltte; kuruma görülür, elastikiyetini kaybeder, sarkmaya eğilim artar, kırışıklık oluşabilir. Tüm bu olumsuz durumlara karşı çıkabilmek için cildinizi cilt tipinize göre edindiğiniz nemlendiricilerle günlük belli periyotlarla nemlendirmelisiniz. Estee Lauder Revitalizing Supreme Light Cream, yaşlanma karşıtı geliştirilen bu cilt bakım kremi, cildi nemlendirir ve dış faktörlerin etkisinden arındırmaya çalışır. Dilediğiniz zamanlarda rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

Darphin Exquisage Beauty Revaling Cream Anti-Aging Bakım, yaşlanma karşıtı olarak geliştirilmiştir. Cildin sıkılığını korumaya çalışır ve cilde nem, ışıltı ve güzel bir görünüm kazandırmaya çalışır.

anti age bakım yapan kadın

Sağlıklı Beslenin

Yaşlanma karşıtı bakımda cilde önem göstermek kadar içten beslemekte önemlidir. Yani özellikle yaşlanma hızını yavaşlatan yiyeceklerle bakımınızı içten destekleyebilirsiniz. Balık, kuru yemiş, avokado, sarımsak, tüm tahıllı besinler anti aging vitaminler içerir. Bu besinleri beslenme rutininize adapte ederek anti aging bakımınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Spor Yapın

Cildinize bakım yapsanız da, sağlıklı beslenseniz de vücudunuzdaki sarkmaya eğilime karşı mutlaka spor yapmalısınız. Spor salonuna gidemiyorsanız bile günde en az yarım saat yürüyüş ve sıkılaştırıcı egzersizlerle vücudunuzu toparlayabilirsiniz.

Güneşten Korunun

Cildinizin yaşlanmasını engellemek için UV ışınlarından korumanız gerekir. UV ışınları cildi çabuk kurutma etkisine sahip olduğu için matlaştırır ve kırışıklık oluşumunu tetikler. Bu etkileri önlemek için en az 30 faktörlü, UV filtreli bir güneş kremi kullanmalısınız. Önemli bir nokta; kullanacağınız güneş kreminin verimini artırabilmek için cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin.

Sigaradan Uzak Durun

Sigara, vücutta birçok olumsuz durumun ortaya çıkmasına yol açar. Bunlardan biri de cildin yaşlanmasıdır. Yaşlanma karşıtı bakım yapıyorsanız sigarayı hayatınızdan çıkarmalı, çıkaramıyorsanız bile tüketimini azaltmalısınız.

Stresi Hayatınızdan Çıkarın

Aynı sigara gibi, streste vücudu içten içe yiyip bitiren sebeplerden biridir. Günümüzde stres hayatımızın her dakikasında boy gösteriyor. Ancak kendinizi ve cildinizi düşünüyorsanız strese dur demeli ve onunla başa çıkma yollarını öğrenmelisiniz. Stresli durumlardan ve ortamlardan kaçınarak bu riski düşürebilir ve yaşlanma karşıtı bakımınızı destekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.