Argan Yağı Ne İşe Yarar

08 Kasım 2019
Argan Yağı Ne İşe Yarar

Son yıllarda trendlerden düşmeyen ürünlerden olan argan yağı oldukça kompleks bir bakım için geliştirilmiştir. Anavatanı Fas olan argan yağı, cilt ve saç bakımında etkin bir şekilde kullanılır. Çok yoğun bir öğütme işleminden sonra elde edilen yapısı kozmetik sektöründe ham madde olarak da kullanılır. Özellikle doğal ürünlere yöneliş ile birlikte argan yağı oldukça popüler bir hale gelmiştir. Peki, argan yağı ne işe yarar?

A, E, C, vitamini açısından oldukça zengin argan yağında polifenol maddesi de bulunmaktadır. Günlük kolay bir kullanıma sahip formülüyle cilde ve saçlara birçok faydası bulunan bu yağın faydalarına gelin birlikte göz atalım.

Cilt bakımında oldukça etkili olan argan yağı, argan çekirdeklerinden elde edilir. Dünya üzerinde sadece tek bir yerde yetiştiğinden oldukça kıymetlidir. Saç, vücut ve cilt bakımında etkin bir şekilde kullanılır.

Argan Yağı İçeren Ürünlerin Cilt İçin Faydaları

• Cildi derinlemesine nemlendirir.
• Cildin üzerinden dış faktörlerin etkisini azaltmaya çalışır.
• Cilt üzerindeki kırışıklık oluşumunu azaltmaya çalışır.
• Ciltteki zamanın etkilerine kaliteli bir şekilde bakım yapar.
• Ciltte kolay yayılan formülleri sayesinde cilde derinlemesine bir ışıltı kazandırmayı hedefler.
• Siyah noktalara ve akneye eğilim gösterme sorununa karşı bakım yapar.

Argan Yağı İçeren Ürünlerin Saçlara Faydaları

Argan yağı saçların ihtiyacı olan bakımı yapmada oldukça faydalıdır. Bu ürünler saçlara;

• Derinlemesine bir parlaklık kazandırmaya çalışır,
• Saç tellerini rahatlatmayı amaçlar,
• Saç tellerinin ihtiyacı olan nemi takviye eder,
• Saçları yatıştırmaya yardımcı olur.

Sitemizde yer alan ve argan yağı içeren ürünlerle cildinizin, saçınızın ve vücudunuzun ihtiyacı olan bakımı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Misbahçe Argan Yağı

Karma, yağlı, normal, kuru ve hassas cilt tipleri dahil tüm ciltler rahatlıkla kullanabilir. Cilt üzerinde kolay yayılan formülü cilde derinlemesine bir enerji kazandırmaya çalışır. Öncelikle cildinizi nemlendirmek üzere günlük olarak kullanabilirsiniz. Veya cildinize doğal bir ışıltı kazandırmak ve cildin günlük yorgunluğunu giderebilmek içinde cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Palmers Massage Cream Stretch Marks Cream Concentrate

İçeriğindeki masaj yağı ile cilde derinlemesine bakım yapan bu ürün, çatlak bakımı için idealdir. Günlük kullanıma uygun bu ürünle cildinizde çatlak oluşum riskini azaltabilir ve cildinizi yatıştırabilirsiniz. Hassas ciltler dâhil tüm ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Dr Scheller Argan Oil & Amaranth Anti-Wrinkle Intensive Serum

Argan yağının ciltteki müthiş etkisine şahit olacağınız bu ürünle cildinizin nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Günlük derinlemesine bakım yapan formülü cilde enerji, gençlik ve ışıltı kazandırmaya çalışır. Tüm cilt tipleri için uygundur ve cildin nem kapasitesini ayarlamaya, ciltteki kırışıklık görünümüne bakım yapmaya çalışır.

Otacı El ve Vücut Kremi

El ve vücut için özel geliştirilen formüle sahip bu ürün, cildin yorgunluğunu gidermeye çalışır ve cilde nem kazandırmaya çalışır. Argan yağı içeren formülü, cilde güzelliğine katkıda bulunur ve dış faktörlerin etkisinden arındırmaya çalışır. Cildinizin günlük ihtiyacını da karşılamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.