Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

09 Ekim 2019
Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek cildi, yetişkin cildine göre oldukça hassastır. Bu hassasiyete karşı, bebek bakımında kullanılan ürünlerin seçiminde dikkatli olmak gerekir. Yeni ebeveyn olmuş çiftler, bebeklerinde kullanacakları ürünleri seçerken yoğun araştırma yaparlar ve tecrübeli anne babalarla fikir alışverişinde bulunurlar. Özellikle bebek cildinin fazla narin, kuru ve cilt sorunlarına açık olduğu düşünülünce ebeveynlerin bu dikkatinin normal olduğu anlaşılabilir. En çok kullanılan bebek ürünlerinden olan şampuanlar için de bu dikkat oluşması gerekir. Peki, bu dikkat hangi özelliklerle belirlenir? İşte bebek şampuanı seçerken dikkat edilecekler

Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek şampuanları, bebeklerin saçlarını temizlemesi için geliştirilen ürünlerdir. Bu ürünleri seçerken bebeğinizin cildini göz önünde bulundurmalı ve onun için en uygun ürünü tercih etmelisiniz.

• İçeriği

Bir bebek şampuanı satın alırken bakılması gereken en önemli detay içeriğidir. İçeriğini incelemediğiniz her ürün bebeğinizin cildi için tehdit olabilir. Bir ürünü satın almadan önce mutlaka içeriğini kontrol etmeli kullanılan her ham maddeyi kendi denetiminizden geçirmelisiniz. İnternette bebek şampuanları için yazılan yazılarda ürün içeriğine dair ayrıntılı bilgilere rahatlıkla erişebilirsiniz.

Zararlı kimyasaldan uzak tutulan doğal içeriklerle geliştirilen, her ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• Bebeğinizin cildinin pH’ına uygun olması

İnsan cildinin ile bebek cildinin pH’ı birbirinden farklıdır. Yenidoğan bebeklerin pH değeri nötrdür. Bu aşamada kullanacağınız her ürün bebeğinizin cildinin pH’ına uygun olmalı ve gerekli güvenlik denetimlerinden geçmiş olmalıdır.

• Göz yakmaması

Şampuanlar formüllerinde yer alan ham maddeler dolayısıyla göz yakarlar. Bebekler banyo sırasında gözlerini kapamayacakları için kullanacağınız şampuanların göz yakmaması önemlidir.

• Dermatolojik olarak test edilmesi

Kozmetik ürünler piyasaya sunulmadan önce testlere tabi tutulsa da gözden kaçma gibi durumlara karşı siz dermatolojik testlerden geçtiğine emin olmalısınız. Dermatolojik testlerden geçen ürünler, ciltte herhangi bir sorun oluşturmaz ve son derece güvenlidir.

Mustela Gentle Baby Shampoo

Mustela tarafından geliştirilen bu bebek şampuanı, saça derinlemesine bakım yapar ve temizler. Yüzde doksan üç doğal maddelerle geliştirilmiştir. Hipoalerjenik formülü, güçlü bir dermokozmetik sürecin sonunda piyasaya sunulur. Cildin pH’ına uygundur, gözleri yakmaz formüle sahiptir.

Trukid Silly Bebek Ve Çoçuklar İçin Doğal Saç Şampuanı

Trukid tarafından geliştirilen doğal ham maddelerle geliştirilmiştir, cilde zararlı herhangi bir madde bulundurmaz. Saçları derinlemesine temizler ve yumuşaklık kazandırmaya çalışır. Güçlü formülü saçlara faydalı bir bakım yapar. Pompalı formu ile kullanım konforuna sahiptir. Trukid Silly Bebek Ve Çoçuklar İçin Doğal Saç Şampuanı, sitemizde sizleri bekliyor.

Bübchen Papatya Özlü Bebek Şampuanı

Bebeğinizi banyo yaptırdığınız her an rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitki özleriyle geliştirilmiştir. Cildin pH’ına uygun tasarlanmıştır. Saçları derinlemesine temizler. Dermatolojik ve klinik olarak test edilmiştir. Bübchen Papatya Özlü Bebek Şampuanı, sitemizde sizleri bekliyor.

Sebamed Baby Şampuan

Sebamed tarafından geliştirilen bu özel formül, bebek bakımında ebeveynlerin gönül rahatlığı ile kullandığı ürünlerden biridir. Narin bebek cildine özel geliştirilmiştir. Saçları derinlemesine temizler. Saçlara güzel bir görünüm kazandırmaya çalışır. Sebamed Baby Şampuan, sitemizde sizleri bekliyor.

Kübra Gübül

Metin Yazarı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.