Cilt Tipine Göre Nemlendiricini Seç

07 Ekim 2019
Cilt Tipine Göre Nemlendiricini Seç

Sonbaharda cilt kurur ve eski nemini kaybeder. Nemse cildin en büyük ihtiyaçlarından biridir ve nemsiz ciltte birçok sorun meydana gelebilir. Cildinizdeki nem sorununu çözebilmek için etkili bir nemlendirici krem kullanmalısınız. Peki, cilt tipinize göre nemlendirici krem nasıl seçilir?

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

Karma, yağlı, hassas, kuru ya da normal hangi cilt tipine sahip olursanız olun, nemlendirici kreminizi kendi cilt tipinize göre seçmelisiniz.

Karma ve Yağlı Cilt Tipleri

Karma ve yağlı cilde sahip yetişkinler ciltlerine nemlendirici krem sürmezler. Ancak her cilt tipinin olduğu kadar karma ve yağlı ciltlerinde nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Çünkü yağ ve nem aynı değildir ve cilt nemlendirilmediğinde tepki olarak aşırı yağ salgılamaya başlar.

Yağlı ve karma cilt tipine sahipseniz seçeceğiniz nemlendirici, oil free yani yağsız geliştirilmiş olmalıdır. Su bazlı nemlendiricileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cildinize nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzü temizlemeyi unutmayın.

Kuru Cilt Tipi

Kuru cilt tipine sahipseniz kullanacağınız nemlendirici krem yoğun forma sahip olmalıdır. Özellikle hyalüronik asit içeren ürünler favoriniz olabilir.

Hassas Cilt Tipi

Hassas cilt tipine sahipseniz seçeceğiniz ürünün içeriğine dikkat etmeli ve kızarıklığa eğilim sorununa bakım yapabiliyor olmasına özen göstermelisiniz.

Normal Cilt Tipi

Normal cilt tipi en şanslı cilt tiplerinden biridir. Normal cilt tipine sahipseniz tüm ciltler için geliştirilmiş tüm ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ingrid Millet Bio Elita Aquacreme 24H Intense Moisturizing Cream

Cildin nem dengesine katkıda bulunan formülü, yüksek dermokozmetik standartlar eşliğinde geliştirilmiştir. Normal, hassas, kuru ve yağlı cilt tipleri için uygundur. Cildin pürüzsüzlüğüne katkıda bulunmaya yardımcıdır. Günlük kullanım için son derece uygundur ve cilde derinlemesine nem bakımı yapar. Ayrıca, cilde yumuşaklık ve parlaklık kazandırmaya çalışır.

Noreva Xerodiane AP+ Relipidant Nourishing Balm

Çok kuru ciltler için geliştirilen formu, cildi derinlemesine nemlendirir. Günlük kullanım için uygundur. Cilt üzerinde kolay yayılır. Yüz ve vücut kullanımına uygundur. İçeriğindeki ham maddeler sayesinde cilde derinlemesine bakım yapar. Noreva Xerodiane AP+ Relipidant Nourishing Balm sitemizde sizleri bekliyor.

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Vichy tarafından geliştirilen özel formülü, tam bir gündüz bakımı sunar. Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tipleri için uygundur. Cildi nemlendirir, gözenek sorununa karşı bakım yapar. Makyaj bazı olarak kullanılabilir. Cildin sebum dengesini sağlamaya yardımcıdır.

Avene Cicalfate Creme 15 ml

Avene tarafından geliştirilen hassas ciltlere uygun geliştirilmiştir. Cilde derinlemesine bakım yapar ve kızarıklığa eğilim sorununa karşı etkilidir. Günlük bakım için son derece uygundur. Hassas cilde sahipseniz ve günlük bakımınızda kaliteli bir bakım yapmak isterseniz Avene Cicalfate Creme sizleri bekliyor.

Kübra Gübül

Metin Yazarı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.