Cilt Tiplerini Tanıyalım: Karma Ciltler

09 Eylül 2019
Cilt Tiplerini Tanıyalım: Karma Ciltler

Göz altlarında aşırı kuruluk, yanaklarda sertleşme, T bölgesinde aşırı yağlanma… Tam olarak karma cilt tipinin yaşadığı sorunlar bunlardır. T bölgesindeki yağlanmayla beraber aşırı akneye eğilim gösterme sorunu, fazla parlama, siyah nokta oluşumu ve sürekli cilt kirliymiş gibi bir görünüme sahip olması da cabası. Ciltte görülen bu farklı sorunların karma cilt tipine sahip kişileri yorduğu bir gerçek. Peki, karma cilt tipi sahipleri ne yapmalı?

Karma Cilt Tipine Sahip Kişiler Ne Yapmalı?

Karma cilt tipine sahip olmak her açıdan oldukça zordur. Cildini derinlemesine tanıyan insanlar nasıl bakım yapacağını bilse de karma cildin bakımı oldukça karmaşıktır. Bu karmaşıklık bu cilt tipine sahip kişileri yorsa da bakım sırlarını bilen kullanıcılar kolaylıkla bakımlarının altından kalkabilmektedir. Peki, bu cilt tipine sahipseniz nasıl bakım yapmalısınız?

Karma cilde sahipseniz yapmanız gereken ilk şey, cildinizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit etmektir. Cilt tipinizde özellikle T bölgesinde yaşanan problemlere karşı destek bakım ürünlerinden faydalanmanız gerekir. Destek bakım ürünleri; matlaştırıcı ürünler, akneye eğilim gösterme sorununa uygun geliştirilen ürünler ve siyah noktalara özel geliştirilen ürünler olabilir. Ayrıca;

• Köpük formundaki cilt temizleyicileri sizin için daha uygun olacaktır.
• Nemlendirici tercihiniz tamamen her cilt tipine uygun ürünlerden yana olmalıdır. Bir püf nokta; yağsız nemlendiricileri tercih etmelisiniz.
• Tonikle cildinizi yatıştırmak da oldukça önemlidir. Özellikle cilt temizliği sonrası tonik kullanarak cildinizi yatıştırabilirsiniz.
• Burun kenarınızdaki genişlemiş gözenekler için gözenek sıkılaştırıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz.
• Mevsime göre ürün kullanmayı tercih edebilirsiniz. Cilt durumunuzu takip ederek ortaya çıkan hassasiyete göre ürün değişiminde bulunabilirsiniz.

Caudalie Instant Foaming Cleanser-Temizleme Köpüğü

Tüm ciltler için uygun olan bu köpüğü karma ciltler rahatlıkla kullanabilir. Cildi yormadan temizlemeyi amaçlar. Cilde doğal ışıltı kazandırmayı hedefler. Köpük formuyla oldukça konforludur. Caudalie Instant Foaming Cleanser-Temizleme Köpüğü, dermomarket.com’da sizleri bekliyor.

La Roche Posay Hydreane BB Creme

Karma cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabildiği bu BB krem, cildin ihtiyacı olduğu nemi takviye eder. Ayrıca ciltteki kusurları gizlemeye çalışır. Günlük kullanım için son derece uygundur. La Roche Posay Hydreane BB Creme dermomarket.com’da…

Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem

Günlük cilt nemlendirilmesi için son derece uygundur. Su bazlı formdaki yapısı cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca cildi rahatlatır, yatıştırmaya yardımcı olur. Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem, cildin günlük bakımı için son derece uygundur. Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem sitemizde sizleri bekliyor.

Darphin Hydraskin Light

Hafif yapıdaki formu cildi derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olur. Günlük cilt bakımı için çok uygundur. Cildi rahatlatır doğal ışıltı kazandırmaya yardımcı olur. Cildinizde taze bir hisse ulaşmak isterseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Darphin Hydraskin Light dermomarket.com’da…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.