Cilt Tiplerini Tanıyalım: Yağlı Ciltler

02 Eylül 2019
Cilt Tiplerini Tanıyalım: Yağlı Ciltler

Her cilt tipinin, cilt bakımı kendine göredir. Yağlı cilt tipine sahip yetişkinlerin bakımı da kendine özgü olmalıdır. Bakımı en zor cilt tiplerinden biri olan yağlı ciltler oldukça sık rastlanan cilt tiplerinden biridir. Peki, yağlı cilt tipinin özellikleri nelerdir?

Yağlı Cilt Tipinin Özellikleri

Yağlı cilt tipinde genel sorun sebum salgısından kaynaklanmaktadır. Sebumun düzensizliği sonucu ciltte aşırı yağ salgılanır. Bu yağ salgılanması sonucu gözenekler genişler, akneye eğilim gösterme sorunu başlar, siyah noktaya eğilim artar, cilt kötü bir görüntüye ulaşır. Ayrıca T bölgesinde aşırı parlama görülür.

Yağlı cilt tiplerine sahip yetişkinler cilt bakım rutinlerini özel şekillendirmelidir. Özellikle cilt temizliğini günlük olarak mutlaka yapmaları gerekir.

Yağlı Cilt Tiplerinin Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Yağlı cilt tipine sahipseniz yapmanız gereken cilt temizliğini günlük olarak yapmaktır. Günlük cilt temizliğinizi mutlaka tonikle desteklemelisiniz.  Tonikle cilt temizliği sonrası klasik olarak nemlendirme ve maske aşamaları ile cildinize bakım yapabilirsiniz. Ayrıca;

Yağlı Ciltler

Gözenek Genişlemesi Sorununa Karşı Bakım Ürünleri Kullanın

Gözenek genişlemesi en çok bu cilt tipinde görülür. Bu soruna karşı geliştirilen ürünlerle cildinize bakım yapabilirsiniz. Gün içinde cildinizi güneşten koruyarak, sigara tüketimini azaltarak ya da kendi cilt tipinizin ürünlerini kullanarak bu sorunun oluşma riskini azaltabilirsiniz.

Akneye Eğilim Gösterme Sorununa Karşı Cilt Temizliğini İhmal Etmeyin

Akneye eğilim gösterme sorunu genelde ciltteki yağın gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Bu soruna karşı mutlaka cilt temizliği ile cildinizi arındırmalısınız.

T Bölgesindeki Parlama Problemine Karşı Matlaştırıcı Ürün Kullanın

T bölgesinde sık rastlanan parlama problemine karşı matlaştırıcı ürün kullanmalısınız. Matlaştırıcı ürünlerle cildiniz daha doğal bir görünüme ulaşacaktır.

Sitemizde yer alan yağlı ciltler için geliştirilmiş seriler mevcuttur. Kaliteli markalara ait bu seriler oldukça elverişli ürünlere sahiptir.

Vichy Normaderm, tam da yağlı ciltlere özel geliştirilmiş serilerden biridir. Bu seri yenilenen formüllere sahiptir. Gün boyu dış faktörlerin etkisiyle yorulan cilde bakım yapan Normaderm, her bakım rutini için bir ürüne sahiptir. Günlük bakım için son derece uygun geliştirilen bu ürünler, cildinizi yağdan arındırmaya çalışır. Gözeneklerinizi temizler ve cildi rahatlatır. Vichy Normaderm Serisi dermomarket.com’da sizleri bekliyor.

Avene tarafından geliştirilen Cleanance serisi yüksek performanslı ürünleri içerir. Bakım rutininizin her aşamasında kullanabileceğiniz bu ürünler, sizlere kaliteli bakımın yolunu açar. Temizleme, nemlendirme, maske gibi tüm rutinleri içeren ürünleri barındırır. Avene Cleanance serisi, dermomarket.com’da…

Babe tarafından geliştirilen Stop Akn serisi, cildin akneye eğilim gösterme sorununa karşı bakım yapmak için geliştirilmiştir. Temiz içerikli, kaliteli ve etkili bakım ürünleri ile güzellik rutinlerinin vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerler. Babe Stop Akn serisi dermomarket.com’da…

Ducray Kerancnyl ve Uriage yağlı ciltler için özel geliştirilmiş ürünlere sahiptir. İki dermokozmetik markaların ürünlerini de güvenle kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için geliştirilmiş ürünleriyle yüksek dermokozmetik standartlarda bir bakım ulaşmanıza yardımcı olurlar. Tüm yağlanma problemli ciltler için bakım ürünlerine Dermomarket.com'dan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.