Saç Bakımında Yapılan Yanlış Uygulamalar

02 Aralık 2019
Saç Bakımında Yapılan Yanlış Uygulamalar

Saç bakımını eksiksiz yapıyorsunuz belli rutinlere dikkat ediyorsunuz, ancak bir şekilde saçlarınız sönük bir görünümden kurtulamıyor. Belki de bakımınızda yaptığınız bazı hatalar mevcut ve farkında değilsiniz. Biz de saç bakımında yapılan sık ve genel hataları bir araya getirdik. Keyifli okumalar…

Saç Bakımında Çok Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Bakımınızda yaptığınız bazı hatalar saçınızda birçok soruna yol açabilir. Bunları sık sık tekrar ettiğinizde ise bu hatalar saçınızda kronik bir soruna dönüşebilir. Bu nedenle bu hataları fark etmek ve yapmamak gerekir. Bu hatalara göz atacak olursak;

• Saçlara sürekli ısıl işlem uygulamak

Saçlara sürekli ısıl işlem uygulamak saç tellerini sönük bir görünüme ulaştırır ve kurutur. Ayrıca saç tellerinin parlaklığını götürür. Bu nedenle saçlarınızı düzleştirmek ya da kıvırcık yapmak istediğinizde ısıl işlemler uygulamamalısınız.

Doğal saç şekillendiriciler ile de rahatlıkla saçlarınıza ısıl işlem uygulamadan şekillendirebilirsiniz. Birbirinden çeşitli saç şekillendiriciler sitemizde sizleri bekliyor.

• Kötü beslenmek

Yapılan sağlıksız diyetler, sağlıksız gıdaların sürekli tüketimi gibi nedenlerden dolayı saçlar dökülebilir ve cansız bir görünüme ulaşabilir. Bu nedenle güzel görünen saçlar için beslenmenize dikkat etmelisiniz.

• Saçların aşırı kimyasallarla teması

Saçlarınızda sürekli kimyasal içeren ürünlerle temas ettiriyorsanız bir zaman sonra yorulması normal. Daha doğal ve bitkisel içerikli ürünleri rahatlıkla kullanarak saçınızın yorgunluğunu giderebilirsiniz.

İçeriği oldukça etkili doğal saç bakım ürünleri ile saçlarınıza ideal bir bakım yapabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın yorgunluğunu giderebilir, saç tellerinizi rahatlatabilirsiniz.

Saç Toplamak

• Sürekli olarak saçları toplamak

Saçınızı sürekli toplarsanız saçlarınız nefes almaz. Saçlarınızı bazı zamanlarda açık bırakarak ve gün içinde birkaç kez tarayarak havalandırmayı ihmal etmeyerek saç diplerinize nefes aldırabilirsiniz.

• Saçları sert bir şekilde açmaya çalışmak

Düğüm olmuş saçlarınızı aşırı sert bir tarakla açmaya çalışarak, saçınızın yapısına zarar verebilirsiniz. Saçınızı açmak için rahatlıkla bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Sitemizde yer alan saç bakım ürünleri ile saçlarınızı rahatlıkla dolaşıklıktan kurtarabilirsiniz.

• Saçların sıcak suyla yıkandığında temizlendiğine inanmak

Çok sıcak suyla temasından sonra saçlarda birçok sorun meydana gelebilir. Kepek sorunu ortaya çıkabilir, saçlar cansız bir görünüme ulaşabilir, ışıltısını kaybedebilir. Bu nedenle duş alırken saçlarınızı ılık suyla yıkamanız gerekir.

• Saçları her gün yıkamak

Saçları her gün yıkamak saçların doğal yağlarını da götürür. Bu nedenle saçlar bu hasarı giderebilmek için sürekli yağ salgılayabilir. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine en azından iki günde bir yıkayarak, saçlarınızda bu gibi bir sorun oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Saç Yıkamak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.