Vücut Temizliğinde Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

18 Kasım 2022
Vücut Temizliğinde Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

Vücut Temizliğinde Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

  Çeşitli etkenlerden dolayı kirlenen tüm dış organları temiz tutmak, sağlık açısından çok önemli bir yerdedir. Bu temizlik düzenli ve devamlı olması gerekir. El ve ayak bakımı, çatlak bakımı, doğal ve organik vücut bakımı, masaj yağları, selülit bakımı, sıkılaştırıcılar, nemlendiriciler ve peelingler olarak birçok ürün kategorisi bulunur. Cildin ihtiyacına göre vücut bakımı yapılır.

Vücut Temizliği

Biriken Kiri Vücudundan Arındır!

  Vücut, kıyafetlerle kapalı olsa bile gün boyu gelen dış etkenlerden dolayı etkilenir ve kirlenir. Vücut arındırılma ihtiyacı duyar. Vücudu temizleyerek kirden arındırılmalıdır. Vücut yıkama jelleri, banyo/ duş jelleri, vücut yıkama yağları ve sabunlar ile temizlik sağlanır. Çeşitli içeriklerle birleşen vücut yıkama her yaş grubuna ve her cilt tipine uygun ürünleri cildi temizlerken aynı zamanda neye ihtiyacı varsa onu verir. La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ Vücut Yıkama Jeli, çok kuru ve hassas cilt tipine sahip kişiler için uygundur, tüm vücudu nazikçe temizler.

Peeling Yaparak Vücudunu Tazeleyin!

  Vücut peelingleri, cildi tazelemeye yardımcı olan önemli vücut bakım ürünlerinden biridir. Cildin doğal ışıltısını ortaya çıkarır. Vücut peelingleri, cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Kullanımı oldukça kolaydır bu sebeple sıkça tercih edilen formdur. Cilt çeşitli nedenlerden dolayı kurur ve nemsiz kalır, vücut peelingleri bu durumu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Vücudun ihtiyacına göre birçok içeriğe sahip vücut peeling çeşidi bulunur. En çok tercih edilen peelinglerden biri şeker peelingidir. Bunun sebebi cildi nemlendirme ve canlılık kazandırma özelliği bulundurmasıdır. Şeker peelingi cildi temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olur. Gün boyu yağ ve kir ile dolan gözeneklerin arınmasını destekler. Vücut peelinglerini haftada bir ya da iki kez yapılması yeterlidir. Genellikle şeker içerikli vücut peelinglerini kuru ciltler tercih eder. Peelinglerde tercih edilen diğer bir içerik de kahvedir. Kahvenin içerisinde bulunan antioksidanlar cilde canlılık kazandırır. Cildi gençleştirir, dolgunlaştırır, bu sebeple de çok fazla tercih edilir. Nuxe Reve De Miel Bal Rüyası Besleyici Vücut Peelingi, kuru ve hassas ciltlere özel geliştirilmiştir. Bal, şeker kristalleri, pirinç, hodan ve argan yağı içeren vücut peelingi cildi beslemeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

Cilt Lekeleri İçin Serum

Nemlendirici Kullanarak Cildini Yumuşat!

  Cildin nem dengesini şaşırtan birçok etken olabilir. Yeterli su içmemek, klima, çok sıcak ve çok soğuk duş almak etkili faktörlerden bazılarıdır. Cildi nemlendirmek vücudumuzun kuru kalmaması için çok önemli bir yere sahiptir. Nemlendiriciler cildi besler ve bu sayede cilt yumuşar. Her cilt tipinin kuru da olsa yağlı da olsa nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Nemlendirici kullanmak her zaman cildi daha rahat hissettirir. Vücut bakım rutinin en önemli parçalarından biridir. Nemlendirici kullanılmadığı takdirde cilt matlaşır ve soğuk tonlarda görülür. Vücut nemlendiriciler losyon, balm ve krem şeklinde görülür. CeraVe Nemlendirici Losyon, cildin sağlıklı bir görünüm sağlar. Losyon kıvamı ile daha hafif doku tercih eden kişiler için uygundur. Vücut için de yüz için de kullanıma uygundur. Normal kuru ve çok kuru ciltler için uygundur. Cosmed Atopia Koruyucu Nemlendirici Krem, bitkisel yağlardan zengin içeriği ile gün boyunca maruz kalınan çevresel faktörlere karşı cildin tazelenmesine ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Ürünlerin İçeriğine Dikkat Etmeyi Unutma!

  Vücut bakımında en çok dikkat edilen noktalardan biri içeriğidir. Hyalüronik asit, Gliserin, Seramid, Niacinamide, Aloe vera, C vitamini, Salisilik asit ve Glikolik asit cilde oldukça fazla katkı sağlayan içeriklerdir. Vücut bakımı için ürünleri tercih ederken bu tarzda içerikleri ürünler tercih edildiğinde maksimum performans sağlanır. Cildi aydınlatır, kuruluğunu alır.

CeraVe Nemlendirici Losyon

Normal,kuru ve çok kuru ciltler

La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ Vücut Yıkama Jeli

Çok kuru ve Hassas ciltler

Vichy Terleme Karşıtı Deodorant Yoğun Terleme

Tüm Cilt Tipleri

Deodorant Kullanarak Gün Boyu Ferahlığı Yakala!

  Vücut temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise koltuk altı bakımıdır. Koltuk altı bakımı temiz ve güzel koku için yapılması gereken önemli bir adımdır. Ter kokusuna dair koruyucu önlemler alınması gerekir. Babe Terleme Karşıtı Roll-on Deodorant, günlük terleme ve koku karşıtı bakım sağlarken aynı zamanda leke bırakmaz. Aşırı hassas ciltler için uygundur. İçeriğindeki Bisabolol ile cilt hassasiyetini destekler. Vichy 48 Saat Etkili Mineral Roll-on Deodorant, alüminyum tuzu içermeyen formül ile geliştirilmiştir. Terleme sonucu oluşan ıslaklık ve kötü kokuların giderilmesinde yardımcıdır. Ciltte gün boyu ferahlatıcı bir his sağlarken optimum toleransa sahiptir.

DermoMarket

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.