Yağlı Saça Sahip Kişilere Bakım Önerileri

02 Ekim 2019
Yağlı Saça Sahip Kişilere Bakım Önerileri

Ağırlaşan, hacimsiz görünen saç telleri ve sürekli yağlı görünen saç dipleri. Bu özellikler yağlı saçlara sahip kişilerin sık yaşadığı saç sorunlarıdır. Yağlı saça sahipseniz günlük yaşamda bu sorunlar hayatınızı zorlaştırıyor olabilir. Peki, ne yapmalısınız?

Yağlı Saçlara Sahip Kişiler Nasıl Bakım Yapmalı?

Yağlı saçlara mı sahipsiniz? Saçlarınıza nasıl bakım yapacağınızı bilmiyor musunuz? Hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı püf noktalar mı arıyorsunuz? Yağlı saçların bakımı oldukça zordur. Diğer saç tiplerine göre daha fazla emek ister. Ancak kendinize göre oluşturabileceğiniz bakım rutiniyle sorununuzu en aza indirebilirsiniz.

1. Saçınızı sık sık yıkamayın

Saçlarınızı sık sık yıkamanız sebum dengesini bozabilir. Bunun yerine saçlarınızı iki günde bir yıkamanız önerilir.

Ducray Argeal Sebum Düzenleyici Şampuan, saçları derinlemesine temizler ve sebum sıvısını dengeler. Yağlı saç tipleri için özel formüle sahiptir. Saçınızdan yağı arındırmaya çalışır. Banyo rutininize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Klorane Isırganotu Ekstresi İçeren Yağlı Saçlar İçin Bakım Şampuanı, yağlı saçlar için özel geliştirilmiştir. Sebum sıvısını dengelemeye çalışır. Saçtaki yağı temizler, saç tellerine parlak bir görünüm kazandırmaya çalışır. Klorane Isırganotu Ekstresi İçeren Yağlı Saçlar İçin Bakım Şampuanına, sitemizden ulaşabilirsiniz.

Dalgalı Saç

2. Kuru şampuanları keşfedin

Kuru şampuanlar, yağlı saçlara sahip kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelir. Bu ürünler, saç diplerindeki yağları gidererek temiz bir görüntüye ulaştırır. Günlük kullanım için uygundur. Saçlarını sık sık yıkamak istemeyen, saçındaki yağı acil gidermek isteyen kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı ürünlerin başında gelir.

Urban Care Tropical Paradise Jungle Tropik Meyve ve Çiçek Kokulu Kuru Şampuan, saçı ideal hijyene ulaştırır. Saç diplerini ferahlatmaya yardımcı olur. Saçı dolgun ve hacimli bir görünüme ulaştırmaya yardımcı olur. Urban Care Tropical Paradise Jungle Tropik Meyve ve Çiçek Kokulu Kuru Şampuan, dermomarket.com’da…

Klorane Yulaf Sütü İçeren Kuru Şampuan, saçtaki yağı pratik bir şekilde temizler. Özellikle yağlı saçlara sahip kişiler severek kullanır. Siz de günlük saç temizliğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3. Saçınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın

Aşırı sıcak suyla saçları yıkamak, saç diplerine zarar verebilir ve aşırı kurutabilir. Bu etki saçın doğal yağ dengesini bozabilir. Saçınızın yağ dengesini korumak için, yıkarken su sıcaklığının ılık olmasına özen gösterebilirsiniz.

4. Sağlıklı beslenmeye dikkat edin

Sağlıksız gıdalarla oluşturulan beslenme rutini cildin ve saçın yağ dengesini bozabilir. Yağlı saçlara sahipseniz, daha sağlıklı gıdalara yönelebilirsiniz.

Kübra Gübül

Metin Yazarı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.