Yaz Mevsimi İçin Yüz Maskesi Rehberi

24 Ağustos 2020
Yaz Mevsimi İçin Yüz Maskesi Rehberi

Yüz maskeleri, cilt bakımının oldukça önemli bir parçasıdır. Özellikle cildin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olabilecek en etkili çözümlerden birisi olarak sayılabilir. Günümüzde cilt bakımı için birçok krem, yıkama jeli peeling ve birçok ürün vardır.  Eğer doğru ürünler cilt tipine uygun bir maske ile birlikte uygulanırsa elde edilen sonuç gözle görülür bir şekilde artacaktır.

Cildimizin yaz ve kış aylarında gösterdiği tepkiler doğal olarak birbirinden farklıdır. Kışın vücudumuzun yağa ihtiyacı olurken, kışın ise su ve minerale ihtiyaç duyar. Bu durum aslında sadece cilt maskeleri için değil bütün cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Kullandığımız nemlendiricilerin yağ veya su bazlı olması, kullanacağımız yıkama jelinin içeriği de mevsimlere göre seçilmeli ve kullanılmalıdır. 

Yazın Neden Cilt Maskesi Kullanmalıyız?

Yazın sıcak havalardan dolayı terleriz, bu da bizim su ve mineral kaybımızı artırır. Dolayısı ile cildimizin kışın kullandığımız gibi yağ bazlı ürünlere değil, su ve mineral açısından zengin ürünlere ihtiyacı olacaktır. Eğer cildimizin kaybettiği su ve minerali bir şekilde telafi etmez isek, kırışıklık görünümü, leke görünümü ve kuruluk gibi cilt problemleri oluşabilir.

Cilt maskeleri doğru şekilde kullanıldığı takdirde, yazın cildimizde oluşabilecek sorunlar için en etkili yöntemlerden biri olacaktır.  Yoğun içerikleri ve yüzümüzde uzun süre kalmaları sayesinde, cildimiz normalde kaybettiği sıvı ve mineralleri emerek kazanacaktır.

Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?
Yazın Yüz Maskesini Nasıl Kullanmalıyız?

Cilt bakımının, sadece bir ürünle değil birkaç ürünle birlikte yapılması gerekmektedir. Bu ürünler kullanan kişinin cilt tipine, günlük hayatına ve birçok etmene göre değişir. O yüzden yapmamız gereken ilk şey cildimize uygun olan ve birbirleri ile uyum içerisinde kullanılabilecek ürünleri almaktır.

Cilt maskesi için en önemli unsurlardan bir tanesi yıkama jelidir. Bir maske uygulanmadan önce mutlaka yüzün iyi bir yıkama jeli ile yıkanması gerekmektedir.

Yüz maskelerinin genellikle haftada iki veya üç defa kullanılması tavsiye edilir, fakat bu durum cildinizin hassasiyeti ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

Kullanılan maskenin haricinde gün içerisinde bir nemlendirici ve güneş kremi kullanılmalıdır. Bu uygulamalar cildinizin dış etkenlerden göreceği zararı en etkili şekilde azaltacaktır.

Alacağımız Cilt Maskesi Neler İçermeli?

Yazın kullanacağımız maskeler su bazlı olmalıdır. Bu durum hyalüronik asit ile sağlanabilir. Yukarıda da değindiğimiz gibi yazın kullanacağımız maskeler, cildimizin yazın duyacağı su ve mineral ihtiyacını karşılamalıdır.  Ayrıca salatalık ya da farklı meyvelerden üretilen maskelerde kullanılabilir.

Peki, Elimizdeki Kış Cilt Maskesini Yazın Nasıl Kullanabiliriz?

Kış için geliştirilmiş cilt maskelerini, yazın gün içerisinde kullanamayız. Yağ bazlı olacakları için emilimleri oldukça yavaş olacak ve bizi rahatsız edeceklerdir. Ayrıca tam olarak, cildimizin yaz için olacak ihtiyaçlarını karşılayamayacaktır.

Fakat gece vakti durum değişir. Gece sıcaklığın ve sıvı kaybının daha az olması sebebi ile yağ bazlı cilt maskeleri kullanılabilir.

Ayrıca leke açıcı maskeler ve niasinamid içeren maskeler de geceleri kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.