Yaza Özel Saç Bakım Sırları

06 Ağustos 2019
Yaza Özel Saç Bakım Sırları

Yazın cilt bakımının ayrı olduğu kadar saç bakımı da ayrıdır. Çünkü güneşin zararlı UV ışınlarının, havuz suyunun klorunun ya da deniz tuzunun saçın nemini azaltır ve kuru bir görünüme ulaştırır. Siz de yaz mevsimiyle birlikte saçınızda oluşan bu etkilere şahit oluyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Yaza özel saç bakım sırlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar…

Yazın saç bakımı nasıl olmalıdır?

Güneşin UV ışınlarının cilde olduğu kadar saçlara da etkisi büyüktür. UV ışınları, saçları sönük bir görünüme ulaştırır ve ışıltısını kaybettirir. Yazın ilk olarak yapmanız gereken saçlarınıza nem bakımı yapmaktır.

Nem Bakımı Yapın

Saçlarınıza yazın öncelikle nem bakımı yapmalısınız. Nem bakımı yapabilmek için nemlendirici şampuanlar kullanabilir, nemlendirici saç kremlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca nemlendirici spreyler de saçınıza etkili bir şekilde bakım yapabilir.

Nemlendirme

Nemlendirici Şampuanlar

Banyo rutininizde kullanacağınız şampuanların nemlendirici etkili olmasına yapmasına özen gösterin. Sitemizde yer alan Marc Anthony Rejuvenating 12 Second Miracle Restoring Shampoo, biotin ile harmanlanmış formülü saçlara ışıltı kazandırmayı hedefler. Saçlara ihtiyacı olan nemi takviye eder ve karma, yağlı, hassas, normal ve kuru saç tipleri için geliştirilmiştir.

Nemlendirici Kremler

Şampuanlardan sonra kullanacağınız saç kremlerinin içeriğinin nemlendirici ajanlara sahip olmasına özen gösterin. Dermomarket.com’da önemli ürünler arasında yer alan Organix Shea Soft & Smooth Conditioner, saçları nemlendirmeye yardımcı olur. Saç tellerini yatıştırmaya yardımcı formülü saçların rahat şekil almasına yardımcı olur. Banyo sırasında şampuandan sonra uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici Spreyler

Banyodan sonra hafif nemli saçlarınıza nemlendirici ajan içeren sprey uygulayarak yaptığınız nem bakımını destekleyebilirsiniz.

John Frieda Detoks Etkili Güçlendirici ve Koruyucu Saç Bakım Spreyi, temiz ve nemli saçlara direk uygulanır. Detoks etkisine sahiptir ve saçları derinlemesine nemlendirmeye çalışır. Antioksidan içeriği ile tüm saç tipleri için uygundur. John Frieda Detoks Etkili Güçlendirici ve Koruyucu Saç Bakım Spreyine dermomarket.com’dan hemen ulaşabilirsiniz.

Yine Klorane Ylang Ylang Ekstreli Besleyici Güneş Saç Bakım Yağı, güneşe maruz kalmış saçlar için geliştirilmiştir. Saçlara nem ve ışıltı kazandırmaya çalışır. Kuru ya da nemli saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra durulamayın.

Işıltı Verecek Maskelerden Yararlanın

Güneş ışığı, saçlardaki nemi götürdüğü kadar ışıltıyı da azaltır. Saçınızdaki ışıltıyı tekrara kazanabilmek için saçınıza ışıltı ve nem maskeleri yapabilirsiniz.

Phyto Phytojoba Masque, kuru saç tipleri için geliştirilmiştir. Kuru saç tipine sahip olmasa da saçlarında kuruluk ve nemsizlik sorunu yaşayan herkes rahatlıkla kullanabilir. Saçları derinlemesine nemlendiren formüle sahiptir. Saçınızda doğal bir ışıltıya da sahip olmak isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç Kurutma

Saç Kurutma Makinelerinden Uzak Durun

Özellikle yaz aylarında saçınızı kuruturken doğal yollardan faydalanın. Yani saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine havluyla kurutmayı deneyebilirsiniz.

Saç Şekillendiricileri Hayatınızdan Çıkarın

Saç şekillendirici makinelerin, saçın nem değerini düşürdüğü çokça bilinen bir gerçektir. Saç şekillendiriciler güneşin etkileriyle birleştiğindeki saçtaki sonucu artacaktır. Bu noktada saçlarınızı doğal saç spreyleri ve ürünleriyle şekillendirmeyi deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.