Yazın Oluşan Cilt Sorunlarına Bakım Önerileri

02 Ağustos 2019
Yazın Oluşan Cilt Sorunlarına Bakım Önerileri

Deniz tuzu, havuz kloru, güneş ışınları… Ciltteki ve saçtaki etkisi daha çok yaz sonu ortaya çıkıyor. Siz de yaz sonu “güneş lekelerine eğilimli, kuru bir görüntüye sahip bir ciltle, ışıltısı ve nemini kaybetmiş saçlarla” karşılaşmamak için yaz boyunca bakımınızı aksatmamalısınız. Biz de bu yazımızda bu sorunlara karşılaşmamak için yapılması gerekenleri anlattık.  Keyifli okumalar…

Yazın Oluşan Cilt Sorunları

Güneş lekeleri, yazın en sık rastlanan cilt sorunlarından biridir. Özellikle yaz sonu daha çok ortaya çıkan güneş lekelerine bakım için belli bir rutininiz olması gerekir.

Güneş Lekelerine Bakım

Güneş lekeleri özellikle yaz sonu belirginleşmeye başladığında kadınlarda ciddi moral bozukluğu yapar. Özellikle kuru cilt tiplerinde ve kızarıklığa eğilim gösteren cilt tiplerinde sık rastlanan güneş lekelerine bakım için birçok dermokozmetik marka tarafından ürün geliştiriliyor.

Güneş Lekesi

Güneş lekeleri ile karşılaşmamak yapmanız gereken öncelikle; yetkin bir güneş kremi kullanmaktır. Cildinizi, mutlaka cilt tipinize uygun bir güneş kremiyle korumalısınız. Dışarı çıkmadan yirmi dakika önce cildinize uygulamalı ve güneşe sonrasında çıkmalısınız. Sitemizde yer alan Vichy İdeal Soleil Spf50 Anti-Taches Anti-Dark Spots 50ml, cildi güneşe karşı korurken, lekeye oluşuma karşı bakım yapar. Güçlü formülü, ton dengesizliğine karşı da kullanılır. Cildinizi temizlemeyi unutmamalısınız. Özellikle makyajı eve gelir gelmez derinlemesine temizlemeli, cildinizi tonikle desteklemelisiniz. Güneş lekelerine karşı geliştirilmiş ürünlerden faydalanmalısınız. 

Cilt Kuruluğuna Bakım

Güneş lekeleri kadar sık rastlanan cilt sorunlarından biri de yazla gelen cilt kuruluğudur. Bu cilt kuruluğuna karşı cildinizi bol bol nemlendirmelisiniz. Mutlaka yaza ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici kreminiz olmalı ve haftada bir nemlendirici, canlı görünüme ulaştırmaya yardımcı maske yapmalısınız. Sitemizde yer alan nemlendirici kremlerin yer aldığı kategoriden cilt tipinize en uygun kremi seçebilir, cildinize nem bakımı yapabilirsiniz. Nemlendirici kremlerin yer aldığı kategoriye buradan ulaşabilirsiniz.

cilt kuruluğu
saç bakımı

Saç Bakımı

Yazın cilt kadar saçta da birçok sorun oluşur. Yazın oluşan saç bakımının anahtarı da kesinlikle nemdir. Çünkü cilt kadar saçların da neme ihtiyacı vardır. Ayrıca UV ışınlarından kaynaklı parlaklığını kaybeden saçlara ışıltı kazandırıcı bakım yapmak da gerekir. Öncelikle nemlendirici şampuanınız, saç kreminiz olmalı. Aynı zamanda haftalık bakımızda ışıltı verici maskeleri ekleyebilirsiniz. 

Organix Keratin Oil Kırılma Karşıtı Şampuan, saçlara nem kazandırmaya yardımcı olmaya çalışan formüle sahiptir. Saç tellerinin elastikiyetini artırmaya çalışır. Bakım rutininize ekleyerek şampuanın farkını hemen hissedebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.