Yüz Şekline Göre Kaş Modelini Seç

20 Aralık 2019
Yüz Şekline Göre Kaş Modelini Seç

Kaşlar; yüzün hatlarını belirleyen, ifadeyi keskinleştiren yüz aksesuarlarıdır. Zamana adapte olarak belli modalardan geçer ve duyguları yansıtmada belirleyici rol oynar.

Her sene farklı bir stilin moda olduğu ise bir gerçek.  90’ların kaş modası “biz bunu kendimize niye yaptık” dedirtecek cinsten. 90’ların ip kadar ince kaşları, yüzün hatlarını olduğu gibi ortaya çıkarmasının yanı sıra bakışların anlamını kaybetmesine yol açtığı söylenebilir.

2000’li yıllar kadınların kaşlarda özgürleştiği yılları beraberinde getirdi. “Yüz hatlarına yakışır kaş fikri” şükür ki hayatımıza girdi. Daha bağımsız, daha olduğu gibi, daha nitelikli duran kaşlar, bakışlara yön verdi.

Peki, senin için doğru kaş modeli hangisi? Senin için hazırladığımız kaş rehberine göz atmaya ne dersin.

Öncelikle kaşların için karar vermen gereken modelde yüz hatlarına aşina olmalısın. Kalp şeklinde bir yüz hattına sahipsen, alçak kavisli modelleri denemelisin. Yuvarlak bir yüz şekline sahipsen, yüksek kavisli modeller simana yakışabilir. Daha oval bir yüz şekline sahipsen yumuşak açılı ve doğal kaşlar sana daha çok yakışacaktır. Kare yüz şekline sahipsen daha yoğun ve dağınık görünen kaşlar bakışlarını tamamlayabilir. Uzun bir yüz hattına sahipsen daha düz şekillendirilmiş kaşlar doğal bir görünüm kazandırabilir.

Yüz hattına göre doğru modele karar vermede popüler kaş trendleri de etkili. Günümüzde daha doğal, güçlü, düzgün kaşlar moda. Hadi bu moda kaşlara beraber göz atalım.

1-Ombre Kaş

Ombre kaş modeli kaşlardaki boşlukları daha doğru doldurmak ve iki yönlü ışık vermek için kullanılıyor. Bu kaş şeklinde bir renk diğeriyle orantılı bir şekilde karıştırılıyor ve ışık geçişleriyle kaşlar şekillendiriliyor. Kısacası kaşlara başlangıçta normal bir şekilde dolum yaparken uçlara doğru daha karatılmış daha yoğun renkle dolum işleminin yapılmasıdır.

2-Seyrek ve Dağınık Görünüm

Yüz hatlarına göre seyrek ve daha dağınık kaşlar özellikle 2018 yılının favorisiydi. Daha çok süreceğe benzeyen bu moda kişinin kendi güzelliğiyle bütünleşiyor ve yüzde daha doğal bir etki bırakıyor. Bu kaş tipi daha çok ince ve seyrek kaşları olan kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu kaş tipine sahip kadınların kaşlarını yukarıya taramalı ve sabitleyici ürün kullanarak sabitlemeli.

3-Kaşlara Işıltı Katma

Bu kaş modeli genelde çılgın partilere ya da eğlenceli ruhunu yansıtmak isteyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. Kaşlara farklı, metalik renklerle parıltı katılıyor. Ayrıca gold süslerle kaşların şekli belirginleştiriyor. Eğer çılgın bir partiye ya da özel bir geceye davetliysen ve ortamın en dikkat çekici kızı haline dönüşmek istersen kaşlarında metalik ya da gold süslerle ortaya çıkarabilirsin.

Bu önerilerin dışında kaşlarına bakım yaparak güzel bir görünüme ulaştırabilirsin. Ayrıca kaşların günlük ihtiyaçlarını gidermek için de kaşlarına bakım yapmalısın. Kaşlarına bakım yapmak için, kaş bakım yağlarının da faydalanabilir, makyaj yaptığın günlerde kaş temizliğine uygun ürünlerle kaşlarını temizleyebilirsin. Ayrıca kaşlarını daha düzgün bir görünüm için tarayabilirsin. Kaşlarını taradığından onların nefes almasına da yardımcı olacak ve böylelikle dökülmesini de azaltacaksın.

Sitemizde kaşlarının bakımını ve estetik ihtiyacını rahatlıkla yapmana yardımcı ürünler yer almaktadır.

Incia Kaş ve Kirpik Güçlendirici Serum

Günlük kaş ve kirpik bakımı için rahatlıkla kullanabilirsin. Kaşlarınızı ve kirpiklerinizi güçlendirmeye, nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Serum formundan dolayı ciltte kolay yayılır ve kaşlara ve kirpiklere ışıltı kazandırmaya çalışır.

Delia Cream For Eyebrows 1.0 Black With Argan Oil

Delia tarafından geliştirilen krem kaş boyası kaşlarını rahatlıkla boyamana yardımcı olur. Kremsi yapısından dolayı rahat kullanır ve uzun süre kalıcılığa sahiptir. Argan içeriği ile aynı zamanda kaşlara bakım yapar.

Mavala Cımbız Çeneli Lüks Altın Kaplama

Kaşlarını evde pratik bir şekilde şekillendirmek için rahatlıkla kullanabilirsin. Kaş kenarlarında ortaya çıkan minik tüyleri temizlemene de yardımcı olur. Cımbızın uçları, ufak kılları dahi temizler.

Eeose Forte Kaş ve Kirpik Bakım Serumu Kolay Uygulama

Eeose tarafından geliştirilen kaş ve kirpik serumu, kaşlarını güzelleştirmeye yardımcı olur. Serum, dökülmeleri azaltmaya yardımcı olur. Kaş ve kirpik köklerini güçlendirmeyi hedefler. 14 gün sonunda etkisini hissettirmeye başlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.